Помощь адвоката в Киеве, услуги адвоката
+38 (095) 692-90-78
Viber: +38 (093) 207-90-95

Skype: Elena.Zhadko1

E-mail: advocate.zhadko@mail.ru

м. Київ

Оберіть мову:

Стягнення заборгованості

Взыскание долгов

Допомога адвоката по стягненню заборгованості в Києві за розпискою

Сьогодні кожен може зіткнутися з проблемою стягнення заборгованості як з юридичних, так і з фізичних осіб.

Саме тому багато людей для власного спокою підстраховуються, коли дають гроші в борг будь-то родичам або навіть близьким знайомим, отримуючи від останніх або розписку, або укладаючи з ними договір позики в простій письмовій формі або нотаріальній.

І дана підстраховка є виправданою, особливо, якщо справа стосується великих грошових сум. Адже дуже часто виникають ситуації, коли людина, якій Ви довіряли, як собі, раптом починає ховатися, не відповідати на дзвінки або зовсім спростовувати факт отримання в борг ...

Повернення заборгованості - досить-таки поширена категорія справ не тільки цивільних, а й господарських судів, оскільки причини виникнення боргу можуть бути різними. Це може бути неповернення грошей по розписці, договором позики, несплата товару за договором поставки, несплата наданих послуг або виконаної роботи.

ЕТАПИ СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Стягнути борг можна в три основних етапи: досудове стягнення, стягнення боргу в суді і виконавче провадження - виконання рішення суду про стягнення заборгованості.

ДОСУДОВЕ СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Документами, що підтверджують факт передачі в борг грошових коштів в цивільних правовідносинах, можуть бути розписка і договір позики. Останній можна оформити у нотаріуса.

Дуже важливо правильно прописати умови в розписці або договорі.

У господарських правовідносинах такими документами можуть бути договір поставки, купівлі-продажу і так далі.

Якщо Ви зіткнулися з несумлінним боржником, в першу чергу спробуйте врегулювати питання за допомогою пред'явлення йому претензії - заяви про стягнення заборгованості.

Правильно оформити претензію Вам допоможе адвокат по стягненню заборгованості. Вкрай важливо не забути прописати в претензії посилання на законодавство, що регулює дане питання, і штрафні санкції в разі несвоєчасного повернення коштів.

Також варто зазначити те, що в разі неповернення грошей, Ви будете змушені звернутися до суду.

СУДОВЕ СТЯГНЕННЯ БОРГІВ

На даному етапі вирішення даної проблеми виникають судові стягнення. Тут дуже важливо правильно скласти позовну заяву про стягнення заборгованості з урахуванням всіх до нього вимог матеріального та процесуального законодавства.

Не варто забувати про те, що якщо справа дійшла до позовного стягнення заборгованості, значить боржник прострочив виконання зобов'язання з повернення грошових коштів і до нього мають бути застосовані штрафні санкції, види, розмір і порядок застосування яких передбачено відповідними нормами законодавства.

Залежно від ситуації юрист або адвокат допоможе Вам скласти позов про стягнення заборгованості. Це може бути стягнення заборгованості за розпискою, за договором позики, позовна заява про стягнення боргу за договором, стягнення боргу по кредиту, стягнення комунальних боргів і так далі.

При розгляді справи про стягнення заборгованості в суді досвідчений юрист або адвокат, правильно сформулює правову позицію, доведе факт виникнення зобов'язання з повернення грошей, підтвердить факт невиконання боржником цього зобов'язання для винесення судом рішення на користь кредитора.

Але, на жаль, наявність такого судового рішення не завжди призводить до його виконання боржником, оскільки він може його ігнорувати і намагатися оскаржити в апеляційній інстанції.

Отримали судове рішення - шлях до виконавчої служби для його примусового виконання.

ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ

На даному етапі, отримавши виконавчий документ в суді, який ухвалив рішення, пред'явіть його до виконання у виконавчу службу. Державний виконавець, відкривши виконавче провадження, починає процедуру стягнення заборгованості. Цей процес регулюється Законом України «Про виконавче провадження».

І як підсумок, дії, що вчиняються адвокатом або юристом по стягненню заборгованості, зводяться до наступного:

1 - правовий аналіз документів, які підтверджують виникнення заборгованості (не варто забувати, що це може бути в результаті і стягнення за розпискою, і стягнення без договору);

2 - дії, спрямовані на досудове стягнення заборгованості;

3 - з'ясовується фінансовий стан боржника, проводяться з ним переговори;

4 - складається і надсилається боржнику претензію;

5 - збираються необхідні докази, і готується позовна заява про заборгованість;

6 - позовна заява про стягнення заборгованості направляється до суду;

7 - здійснюється представництво в судах всіх інстанцій;

8 - виходить виконавчий документ і пред'являється до виконання;

9 - представництво інтересів клієнта на стадії виконавчого провадження.

При стягненні боргу можуть виникати найрізноманітніші ситуації, що вимагають індивідуального розгляду і юридичного супроводу. Тому, не ігноруйте допомогою адвоката - звертайтеся відразу ж, як тільки зрозуміли, що Ваші права порушені, і будьте впевнені в рішенні своєї проблеми.

Отримати безкоштовну юридичну консультацію Ви можете, зателефонувавши за телефонами:095-692-90-78, 093-207-90-95  або відправивши Ваше повідомлення, скориставшись формою на сайті.

© 2015-2017 Жадько Олена Есубовна. Юридичні послуги, консультації
Рейтинг Mail.ru