Помощь адвоката в Киеве, услуги адвоката
+38 (095) 692-90-78
Viber: +38 (093) 207-90-95

Skype: Elena.Zhadko1

E-mail: advocate.zhadko@mail.ru

м. Київ

Оберіть мову:

Стягнення аліментів

Взыскание алиментов

Згідно з українським законодавством батьки повинні утримувати своїх дітей до певного віку.

Проблема стягнення аліментів найчастіше постає перед подружжям, які розірвали шлюб, і, відповідно, за рішенням суду дитина залишилася жити з одним з батьків, а у іншого виник борг брати участь у вихованні та фінансовому утриманні дитини. Але існує також можливість оформити аліменти без розірвання шлюбу .

Стягнення аліментів за допомогою юриста

Стягнення аліментів в Україні може мати як добровільний, так і примусовий характер.

Суть добровільного стягнення аліментів на утримання дітей полягає в укладанні між батьками договору про сплату аліментів, в якому вказується сума аліментів, порядок її виплати і так далі.Можливість оформлення такого договору передбачена Сімейним кодексом України. Даний договір укладається в письмовій формі і підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.

Плюсом укладення такого договору є відсутність судових позовів у разі його невиконання, оскільки примусове його виконання зводиться до виконавчого напису нотаріуса, після чого договір передається в органи виконавчої служби.

Ще один вид добровільної оплати аліментів на дитину - це надання одним з батьків довідки з місця роботи, виплати пенсії і т.д. про відрахування аліментів на дитину з отриманих ним сум.

Добре, коли вдається домовитися і вирішити проблему в один із зазначених добровільних порядків стягнення аліментів. Але, на жаль, домовитися вдається не завжди і в даному випадку має місце бути судове стягнення аліментів.

Судове стягнення аліментів зажадає від Вас юридичних знань, оскільки необхідно правильно скласти позовну заяву на аліменти. Зразок заяви про стягнення аліментів можна спробувати скласти самому або звернутися за допомогою сімейного адвоката, який правильно складе заяву про стягнення аліментів і подасть його до суду. Після цього цивільним судом - судом по аліментах відкривається справа про стягнення аліментів.

Адвокат по стягненню аліментів надасть професійну допомогу в цих питаннях, при необхідності справу проводиться через суд.

За результатами розгляду судом позову на аліменти суд може присудити аліменти в частці від доходу того, хто їх повинен платити, або може бути присуджено стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.

При винесенні рішення і визначаючи суму стягнення аліментів суд виходить з різних факторів, які маю істотне значення: стан здоров'я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність у платника інших дітей, непрацездатних батьків і т.д.

Законом передбачена сума стягнення аліментів, яка не повинна бути менше 30 відсотків встановленого прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У разі, якщо така сплата аліментів є для платника проблематичною в силу якихось вагомих підстав, судом може бути визначений розмір аліментів у твердій сумі.

Аліменти на дитину за рішенням суду нараховуються з дня подання позовної заяви на аліменти, але можуть бути присуджені й за минулий час. В даному випадку заборгованість по аліментах може бути стягнена не більше ніж за три роки.

Якщо Вам необхідна юридична консультація з питань стягнення аліментів, допомога в складанні договору про сплату аліментів, позови про стягнення аліментів або необхідно представляти Ваші інтереси в суді,  телефонуйте за телефонами: 095-692-90-78, 093-207-90-95  або відправляйте Ваше повідомлення, скориставшись формою на сайті .

© 2015-2017 Жадько Олена Есубовна. Юридичні послуги, консультації
Рейтинг Mail.ru