Помощь адвоката в Киеве, услуги адвоката
+38 (095) 692-90-78
Viber: +38 (093) 207-90-95

Skype: Elena.Zhadko1

E-mail: advocate.zhadko@mail.ru

м. Київ

Оберіть мову:

Складання заповіту

Составление завещания

Заповіт - це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Як скласти заповіт?

Складання заповіт передбачає звернення людини до нотаріуса, який засвідчить дане заповіт для надання йому юридичної сили. Скільки коштує складання заповіту у нотаріуса, Ви можете дізнатися безпосередньо у нотаріуса, у якого хочете засвідчити заповіт.

У населених пунктах, де нотаріусів немає, заповіт може бути посвідчений посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Крім того, законом передбачено посвідчення заповітів головним лікарем, його заступником, черговим лікарем, капітаном судна, начальником експедиції, командиром військової частини. У цих випадках обов'язково мають бути присутні свідки при складанні заповіту (їх повинно бути не менше двох).

Також за бажанням заповідача може бути присутність свідка при складанні заповіту у нотаріуса або в органі місцевого самоврядування.

Процедура складання заповіту передбачає особисту присутність заповідача, тому посвідчення заповіту через представника не допускається.

Які документи потрібні при заповіті?

Законом передбачена письмова форма складання заповіту. Підписує заповіт особисто заповідач.Якщо в зв'язку з хворобою або фізичними вадами він не може самостійно підписати документ, замість нього в його присутності це може зробити інша особа, підпис якого засвідчується нотаріусом із зазначенням причин неможливості підписати заповіт особисто заповідачем.

При складанні заповіту людина не надає доказів, що підтверджують його право на майно, яке заповідається.

Документи для складання заповіту у нотаріуса припускають наявність у заповідача паспорта і довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Складання та оформлення заповіту відбувається в приміщенні нотаріуса.

Складання заповіту на дому допускається в разі неможливості людини в зв'язку з хворобою або фізичними особливостями прийти до нотаріуса самостійно.

За заповітом майно після смерті заповідача переходить до спадкоємців у власність.

Заповідач може покласти на спадкоємця, до якого переходить, наприклад, житловий будинок, квартира або інше рухоме або нерухоме майно, зобов'язання надати іншій особі право користування цим майном або певною його частиною.

Заповідач може обумовити виникнення права на спадщину в особи, яка призначена у заповіті, наявністю певної умови, як пов'язаної, так і не пов'язаної з її поведінкою (наявність інших спадкоємців, народження дитини, здобуття освіти тощо).

До заповіту може бути включено розпорядження немайнового характеру (наприклад, визначення місця і форми здійснення ритуалу поховання заповідача і т.д.).

Крім того, заповідач може скласти секретний заповіт. В даному випадку його текст поміщається в конверт і надається нотаріусу, який свідчить підпис заповідача і попереджає його про те, що текст заповіту має бути чітким і не викликати різночитань після смерті заповідача.

Допомога в складанні заповіту від професійного адвоката

Часом людина не може чітко відобразити свою волю в тексті заповіту або може не до кінця усвідомлювати наслідків такої.

У такому випадку, якщо Ви не знаєте, як скласти заповіт правильно і убезпечити своїх спадкоємців від різного роду проблем, які можуть виникнути після смерті заповідача, зверніться до адвоката по спадкових справах і отримаєте юридичну консультацію з питань, пов'язаних з цим.

Крім того, адвокат допоможе оформити документи для отримання спадщини , в тому числі і за заповітом. Вартість послуг адвоката у спадкових справах дивіться тут .

Але, тим не менше, після смерті спадкодавця не виключено оспорювання заповіту в разі, якщо воно обмежує права і інтереси непрацездатних родичів померлого, наприклад. Адже такі родичі часто мають право на обов'язкову частку у спадщині, яка заповітом не скасовується.

Існують і інші випадки, коли заповіт може бути оскаржене. Про це та інші питання, пов'язані зі складанням і оскарженням заповітів Вам зможе розповісти фахівець в сфері права.

Отримати безкоштовну юридичну консультацію Ви можете, зателефонувавши за телефонами:095-692-90-78, 093-207-90-95  або відправивши Ваше повідомлення, скориставшись формою на сайті .

 

© 2015-2017 Жадько Олена Есубовна. Юридичні послуги, консультації
Рейтинг Mail.ru