Помощь адвоката в Киеве, услуги адвоката
+38 (095) 692-90-78
Viber: +38 (093) 207-90-95

Skype: Elena.Zhadko1

E-mail: advocate.zhadko@mail.ru

м. Київ

Оберіть мову:

Оскарження заповіту

Оспаривание завещания

Заповіт - це особисте розпорядження людини на випадок своєї смерті. Детальніше про заповіт і порядку його складання дивіться тут .

Але, тим не менш, стаття 1257 Цивільного кодексу України передбачає підстави недійсності заповіту. Для цього існує процедура оскарження заповіту в суді,  оскарження спадщини за заповітом.

Так відповідно до зазначеної статті, заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним.

Крім цього, має місце бути судове оскарження заповіту за позовом про оскарження заповіту, поданого зацікавленою особою, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.

Також варто пам'ятати про те, що недійсність окремого розпорядження в заповіті не веде до недійсності іншої частини заповіту.

І в разі недійсності заповіту спадкоємець, позбавлений права на спадкування за даним заповітом, набуває право на спадкування за законом на загальних підставах.

Як можна оскаржити заповіт? Оскарження заповіту - справа не з простих і, як правило, оспорювання заповіт має місце бути навколо дорогого нерухомого майна або інших цінностей.

Спадкоємцям, які не згаданим в заповіті, слід пам'ятати, що заповітом є спосіб людини розпорядитися своїм майном у разі своєї смерті. І він має право вказати в заповіті одного або декількох спадкоємців або позбавити когось із них спадщини без вказівки причин цього.

Спадкодавець може залишити все своє майно зовсім незнайомій людині і це не може бути підставою для його оскарження.

Навіщо потрібна допомога адвоката в оскарженні заповіту:

ЯК МОЖНА ОСКАРЖИТИ ЗАПОВІТ ПІСЛЯ СМЕРТІ.

На жаль, бувають випадки, коли особи, не будучи родичами спадкодавця, надають на нього різного роду тиск і примушують скласти на них заповіт.

В такому випадку можна оскаржити заповіт, посилаючись на те, що воно було складено проти волі заповідача.

Крім того, зловмисники можуть скористатися хворобливим станом заповідача, який не може віддавати собі звіт в своїх діях, і змусити його підписати заповіт, складений на них же або інших зазначених ними осіб.

В такому випадку також заповіт підлягає оскарженню, для чого необхідне проведення посмертної психіатричної експертизи на підставі документів.

Право на оскарження заповіту має будь-яка людина, який вважає, що його права порушені.

Оскарження заповіту в Україні в судах може зайняти тривалий час, що вимірюється роками. Якщо Ви хочете оскаржити заповіт успішно, зверніться до адвоката по спадкових справах .

І пам'ятайте, перш, ніж почати процедуру оскарження заповіту, проконсультуйтеся з юристом про доцільність цього, чи є підстави і чи буде позитивний результат.

Отримати безкоштовну юридичну консультацію Ви можете, зателефонувавши за телефонами:095-692-90-78, 093-207-90-95  або відправивши Ваше повідомлення, скориставшись формою на сайті .

 

© 2015-2017 Жадько Олена Есубовна. Юридичні послуги, консультації
Рейтинг Mail.ru