Помощь адвоката в Киеве, услуги адвоката
+38 (095) 692-90-78
Viber: +38 (093) 207-90-95

Skype: Elena.Zhadko1

E-mail: advocate.zhadko@mail.ru

м. Київ

Оберіть мову:

Оформлення документів для отримання спадщини

Оформление документов для получения наследства

Оформлення спадщини відбувається після смерті родича або близької людини.

Оформлення прийняття спадщини часто може супроводжуватися різного роду проблемами.Особливо вони відчутні при спадкуванні декількома спадкоємцями, при особливостях успадкованого майна і т.д.

Щоб уникнути таких проблем Вам варто звернутися до адвоката по спадкових справах, який не тільки направить Вас в потрібному напрямку, але і візьме на себе ношу оформлення спадщини після смерті близької вам людини.

Вартість оформлення спадщини Ви можете побачити тут .

Згідно із законодавством України існує два варіанти спадкування:

 • вступ в спадщину за законом;
 • вступ в спадщину за заповітом.

У першому випадку спадщина буде розподілятися по черзі між спадкоємцями, виходячи з черг спадкування, передбачених Цивільним кодексом України.

У другому випадку воля спадкодавця вже знайшла своє відображення в заповіті, яке він склав на випадок своєї смерті і визначив одного або декількох спадкоємців.

Порядок складання заповіту дивіться тут .

Але і в даному випадку не варто забувати, що в силу різних обставин в коло спадкоємців за заповітом можуть входити і спадкоємці за законом.

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

Для оформлення прав на спадщину спадкоємець повинен особисто подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Крім того, оформлення спадщини в Україні може відбуватися у нотаріуса або в сільській раді, згідно спрощення процедури оформлення спадщини на законодавчому рівні.

Термін оформлення спадщини становить шість місяців з дня смерті спадкодавця. Тобто, якщо Ви по закінченню цього терміну не подали заяву про прийняття спадщини, Ви зважаєте пропустили цей термін, відновити який можна в судовому порядку.

Для відкриття нотаріусом спадкової справи Вам необхідно також зібрати і подати йому документи для оформлення спадщини:

 • свідоцтво про смерть;
 • оригінал заповіту, якщо успадковуєте за заповітом;
 • документи на рухоме і нерухоме майно, яким володів спадкодавець на момент смерті;
 • документи, що підтверджують родинні зв'язки;
 • документи, що підтверджують останнє місце проживання померлого.

Залежно від ситуації нотаріус Вам скаже, які документи для оформлення спадщини Вам необхідно подати додатково.

Скільки коштує оформлення спадщини у нотаріуса, Ви можете дізнатися безпосередньо у нотаріуса, у якого плануєте відкривати спадок.

СВІДЧЕННЯ ПРО ПРАВО НА СПАДЩИНУ

Після закінчення шести місяців з дня смерті спадкодавця нотаріус видає свідоцтво про спадщину і реєструє право успадкування у відповідних реєстрах.

Оформлення спадщини у нотаріуса після смерті спадкодавця Ви можете довірити адвокату або юристу, видавши на його ім'я довіреність на оформлення спадщини.

В першу чергу, адвокат або юрист надасть Вам юридичну консультацію у спадок .Консультація необхідна для того, щоб Ви чітко розуміли, на що Ви маєте право за законом.

Крім цього, адвокат Вам скаже, які документи потрібні для оформлення спадщини та допоможе їх зібрати для оформлення спадщини у нотаріуса.

Ви можете повністю довірити ведення спадкової справи адвокату, аж до отримання ним на Ваше ім'я свідоцтв про право на спадщину та реєстрації права власності.

Важливим є визначення вартості оформлення спадщини. В цілому Ваші витрати можуть складатися з:

 • послуг нотаріуса;
 • держмита при оформленні спадщини;
 • послуг адвоката по оформленню спадщини, якщо Ви йому це довірили;
 • податку на спадщину, якщо немає підстав для застосування нульової ставки;
 • інших витрат.

Оформлення спадщини може зайняти тривалий час і мати безліч підводних каменів, тому довірте ведення спадкової справи адвокату у спадок, позбавте себе від рутинної роботи і просто отримаєте результат.

Отримати безкоштовну юридичну консультацію Ви можете, зателефонувавши за телефонами: 095-692-90-78, 093-207-90-95 або відправивши Ваше повідомлення, скориставшись формою на сайті .

 

© 2015-2017 Жадько Олена Есубовна. Юридичні послуги, консультації
Рейтинг Mail.ru